fbpx
u003cpu003eValitsussuhtedu003c/pu003e
u003cpu003ePaneme otsustajad tegemau003cbru003eu003cspan class=u0022has-inline-color has-brand-accent-coloru0022u003eõigeid otsuseid.u003c/spanu003eu003c/pu003e
Ettevõtete ärilisi väljavaateid mõjutab toodete ja teenuste müügiedu kõrval väga tugevalt väliskeskkond. Muidugi pidevalt muutuv konkurentsiolukord, aga iseäranis poliitika, mängureeglite muutumine, järelevalveasutuste töö, kodanikuühiskond ja ühiskondlik aktivism.

Mida laiem on ettevõtte mänguväli, seda laiem riskide ja võimaluste spekter teile ühiskonnast vastu vaatab. Kuidas peaks üks ettevõte kõiki neid riske ja võimalusi juhtima?

Metoodikast sõltumata on efektiivse valitsussuhete juhtimisprogrammi rakendamine keskeltläbi sarnane. Oluline on:

  • fikseerida põhilised teemavaldkonnad, millest tulenevad riskid ja võimalused võivad ettevõtet kõige rohkem mõjutada;
  • kaardistada ühiskondlikud osapooled, kelle võimuses on ärile positiivselt või negatiivselt mõjuda;
  • viia sisse avaliku ja mitteavaliku ruumi seiresüsteem (varajane eelhoiatus), mis kaardistab pidevalt toimuvaid arenguid ja loob juhtkonnale otsustamiseks sisendit;
  • luua oluliste ühiskondlike osapoolte kaasamiseks süsteem, kus ettevõtte töötajatel on regulaarsed ja konkreetsed vastutused väliste mõjutajatega suhtlemisel.

Meie koostöö edukuse tagab tegevuse pikaajalisus ja süsteemsus.

Kui Riigikogus on esimese lugemise läbinud eelnõu, mis teie kasumiaruandele hoobi annab, on tõenäoliselt hilja sekkuda ning enamasti ei ole meil koostöö alustamine selleks hetkeks enam võimalik.

Poliitikakujundamise tsüklid on harva lühemad kui mitmeaastased. Nende käigus teevad erinevad osapooled kümneid või sadu otsuseid, mis kõik lõpptulemust mõjutavad ning milles on vastutustundlikul ettevõttel võimalik osaleda.

META ajaloos ongi kõige rohkem edulugusid konstruktiivsetest, pikaajalistest dialoogidest, mille lõpptulemus arvestab nii avalike kui ka erahuvidega – alates uute teenuste reguleerimisest (nagu tehnoloogia vahendusel tellitavad taksod või robotkullerid) ja lõpetades pangamaksu või karastusjookide aktsiisi ärahoidmisega.

Kontaktisikud

Võta ühendust meie uue äri juhiga, et analüüsida teemat süvitsi, kaardistada ühised huvid ja leida koostöövõimalus. Sind ootab terve META tiim oma ekspertoskustega.

Loading more

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.