fbpx

METAIQ praktikaprogramm

Kandideerimine 2024. aasta METAIQ praktikaprogrammi on lõpenud!

Kui Sul on küsimusi kandideerimisprotsessi või -ülesannete kohta, kirjuta julgelt turundusassistendile Karoliine Olle (karoliine.olle@metaadvisory.ee).

 


 

🧠 Tulevane PR-talent, valitsussuhete ekspert või digi- ja multimeediaspetsialist – siin on sinu elu võimalus käised üles kerida ja astuda esimene samm oma unistuste suunas!

Kui tahaksid…

 • näha, kuidas töötavad Eesti kõige terasemad valitsussuhete ja PR-professionaalid;
 • vaadata nii kodumaiste kui rahvusvaheliste brändide hingeellu;
 • töötada välja strateegiaid, lahendada kriise ja rakendada oma loovust;

siis tõesta meile, et just Sina oled tulevik, sest META on tulevikutalentide otsingul!

Sel aastal võtame oma #METAIQ praktikaprogrammi kuus eriti teadmistenäljas praktikanti, kellele pakume võimalust koos isikliku juhendajaga kommunikatsioonimaailma suunduda. 

Kui otsid võimalust siseneda juhtivasse valitsussuhete ja PR-agentuuri, siis on #METAIQ selleks õige koht!

Oleme viimase nelja aasta praktikaprogrammi osalejate seast värvanud META tiimidesse kaheksa assistenti. Pärast 2021. aastal praktikaprogrammi läbimist meiega liitunud Laura Põldma on tänaseks kasvanud juba nooremkonsultandiks. 2023. aasta praktikasuvi oli eriti viljakas, sest META-ga liitus hiljem lausa neli andekat noort. Samuti on paljud teised #METAIQ programmis osalejad leidnud omale kiirelt erialase töökoha!

MIKS METAIQ?

META praktikaprogrammis on Sul ainukordne võimalus

 • lüüa kaasa meie konsultantide igapäevaelus, ent õppida samaaegselt ka meie turu liidritest klientidelt ning nende-poolsetelt oma ala tippudelt;
 • töötada reaalsete projektidega, mis annavad tavapärasest rohkem vabadust, aga eeldavad ka vastutust;
 • olla meie tiimi täieõiguslik liige – saada osa tiimimelust ja -elust ning META-sisestest erinevatest rikastavatest huumorikoolkondadest ja tiimiüritustest;
 • tutvuda lisaks oma kodutiimi kolleegidele ja klientidele ka teiste META tiimide tööga. Kõik meie konsultandid teevad igapäevaselt omavahel tihedat koostööd, seega võib Sul olla võimalus praktika ajal koos töötada inimestega kõigist kolmest tiimist!

Millest METAIQ koosneb?

 • Isiklik juhendaja. Sinu personaalne mentor META konsultantide seast, kes jagab kogemusi oma lõpmatust varasalvest, aitab Sul seada arengusihte ning toetab Sind pideva tagasisidega kogu praktika vältel.
 • Põhjalik koolitusprogramm. Lisaks tihedale osalusele meie klientide projektides, on META kosnultandid suvistele praktikantidele kokku pannud põhjaliku koolitusprogrammi, mis tutvustab erinevaid tahke agentuuri töös. Sealhulgas käime programmi ajal külas ka mitmetel meie klientidel.
 • Paindlikkus. Selleks, et praktika oleks sisukas ning piisavalt aega jääks nii sisseelamiseks kui süvitsi töötamiseks, on praktikandid alati oodatud meie kontorisse, kus on garanteeritud vahetu kontakt nii juhendaja kui kolleegidega. Samas on igaühel võimalus sõlmida juhendajaga paindlikud kokkulepped, et vajadusel ka osaliselt kodukontorist töötada.
 • Praktikatasu. Praktika on META-s tasustatud!

MIDA PRAKTIKA MULLE KAASA ANNAB?

Praktikal töötatakse koostöös isikliku juhendajaga, kelle toetusel pannakse paika ka eesmärgid. Meie juures on praktikandil võimalus seada sihid ning otsustada, milliseid kommunikatsioonialaseid oskuseid arendada ning praktikas katsetada. Ülesanded võivad valdkonniti erineda – kindel on aga see, et need kipuvad olema mitmekülgsed!

Üldjoontes lubame, et praktika järel turunduskommunikatsiooni või mainejuhtimise tiimis

 • mõistad meediasuhtluse alustõdesid ja oled saanud oma teadmisi ajakirjanikega suheldes katsetada (muideks, META tiimis on mitu pikaaegse kogemusega endist ajakirjanikku!);
 • oled teinud arenguhüppe erinevate ajakirjanduslike tekstide kirjutamises;
 • oled teinud esmatutvust integreeritud kommunikatsioonistrateegiate ja -plaanide koostamisega ning analüüsinud kliendi vajadusi ning sõnumikeskkonda;
 • tunned projektijuhtimise alustõdesid ning oskad muretult erinevate projektide vahel žongleerida ning enda aega oskuslikult planeerida;
 • mõistad kommunikatsiooni rolli ühiskonnas, olles teadlik selle erinevatest võimalustest ja valdkondadest ning oskad nende vahel orienteeruda;
 • on Sul välja kujunenud kommunikatsioonimaailma inspireerivad eeskujud ning oled loonud rohkelt uusi kontakte.

Läbides praktika valitsussuhete tiimis

 • mõistad praktilise poliitikakujundamise protsessi ja seda, kuidas organisatsioonid ning inimesed saavad selles kaasa lüüa;
 • saad näha poliitika telgitaguseid ja anda oma panus aktuaalsete teemade arengutesse;
 • tunnetad paremini poliitilist reaalsust ning oskad eristada olulist ebaolulisest;
 • oskad näha seoseid poliitika, majanduse ja ühiskonna vahel.

I. KONTAKTANDMED JA EELISTUS

METAIQ praktikaprogrammi kestus on maist septembrini, minimaalne praktika kestus on 1 kuu. Täpsem praktikaperiood lepitakse kokku juhendajatega personaalselt.

II. TUTVUSTA MEILE ENNAST

Oled Sa hea kirjutamisoskusega, sotsiaalmeedia ekspert, põhjalik analüüsija, hobi korras foto- või videograaf, osav Exceli kasutaja jne.
On selleks näiteks digiturundus, meediasuhtlus, ürituste korraldamine, sotsiaalmeedia haldamine, strateegiate loomine, kriisikommunikatsioon? Kui omad põhjalikke teadmisi mõnes omale südamelähedases valdkonnas, näiteks idufirmad, filmindus, avalik sektor, sport jne), siis anna ka sellest meile märku!

III. ÜLESANNE JA MOTIVATSIOONIKIRI

Et juhendajad saaksid paremini aru, kuidas Sa mõtled ja arutled ning milline on Sinu kirjutamisstiil, palume turunduskommunikatsiooni tiimi kandideerijatel lahendada ühe loova ülesande. Valitsussuhete ning mainekujunduse tiimi kandideerijatel ei ole tarvis ülesannet lahendada. Selle asemel ootavad mõlemad tiimid Sinult motivatsioonikirja. 
Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 2 files.
Mis on olnud sinu suurim õppetund? Jutusta meile sellest! Vali ise omale sobiv formaat, mille abil seda lugu avada. Olgu selleks kirjatükk, podcast, video, postitus sotsiaalmeedias või hoopis midagi viiendat – kõik variandid on oodatud. Ainus piirang on mahus: kirjutatud tekstide pikkus on maksimaalselt üks A4 ja audiovisuaalsete materjalide puhul maksimaalselt 1 minut.
Click or drag a file to this area to upload.
Selleks, et praktikakogemus META-s oleks mõlemale poolele võimalikult väärtuslik, soovime Sind paremini tundma õppida. Kõige rohkem tahame mõista seda, kuidas Sa mõtled ning mis Sind ennast kõige rohkem huvitab. Selle jaoks ootame Sinult loomingulist motivatsioonikirja, milles vastad muuhulgas järgmistele küsimustele: miks soovid tulla praktikale PR-agentuuri? Millised valdkonnad/ühiskondlikud teemad Sind enim kõnetavad? Töö paar näidet silmapaistvatest kommunikatsioonikampaaniatest – miks olid need Sinu hinnangul edukad? Milliseid kommunikatsioonivõtteid neis kasutati? Motivatsioonikirja pikkus on maksimaalselt üks A4.
Click or drag a file to this area to upload.
Valitsussuhete tiimi kandideerijatelt ootame vabas vormis kirjutatud motivatsioonikirja, mis annaks meile hea ülevaate sellest, miks soovid praktikat sooritada just META-s, kuidas toetavad Sinu varasemad kogemused või teadmised praktikat valitud tiimis ning mida sooviksid endas praktika jooksul arendada. 

IV. ELULOOKIRJELDUS

Viimase sammuna esita meile palun ka oma CV, et saaksime põhjalikuma ülevaate Sinu varasematest kogemustest.
Click or drag a file to this area to upload.
Palun lisa oma elulookirjeldus eelistatult PDF-formaadis.
Click or drag a file to this area to upload.
Soovi korral võid siia lisada ka näiteid oma varasematest töödest.
Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.