fbpx

METAIQ praktikaprogramm

Kandideerimine 2023. aasta praktikaprogrammi lõppes 31. märtsil!

Kui Sul on küsimusi kandideerimisprotsessi või -ülesannete kohta, kirjuta julgelt turundusassistendile Karoliine Olle (karoliine.olle@metaadvisory.ee).

 


 

🧠 Tulevane PR-talent, valitsussuhete ekspert või digi- ja multimeediaspetsialist – siin on sinu elu võimalus käised üles kerida ja astuda esimene samm oma unistuste suunas!

Kui tahaksid…

 • näha, kuidas töötavad Eesti kõige terasemad valitsussuhete ja PR-professionaalid;
 • vaadata nii kodumaiste kui rahvusvaheliste brändide hingeellu;
 • töötada välja strateegiaid, lahendada kriise ja rakendada oma loovust;

siis tõesta meile, et just Sina oled tulevik, sest META on tulevikutalentide otsingul!

Sel aastal võtame oma #METAIQ praktikaprogrammi viis eriti teadmistenäljas praktikanti, kellele pakume võimalust koos isikliku juhendajaga kommunikatsioonimaailma suunduda.

Kui otsid võimalust siseneda juhtivasse valitsussuhete ja PR-agentuuri, siis on #METAIQ selleks õige koht – parimale programmis osalejale pakume võimalust praktika järel päriselt META tiimi jääda.

I. KONTAKTANDMED JA EELISTUS

METAIQ praktikaprogrammi kestus on juunist augustini, minimaalne praktika kestus on 1 kuu.
Click or drag a file to this area to upload.
Palun laadi üles ka oma elulookirjeldus (ehk CV), eelistatult PDF-formaadis.

II. TUTVUSTA MEILE ENNAST

Oled Sa hea kirjutamisoskusega, sotsiaalmeedia ekspert, põhjalik analüüsija, hobifotograaf, osav Exceli kasutaja, põnevate esitluste koostaja jne.
On selleks näiteks digiturundus, meediasuhtlus, ürituste korraldamine, sotsiaalmeedia haldamine, strateegiate loomine, kriisikommunikatsioon? Vastuses palun mõtle enda eelistatud tiimist lähtuvalt.

III. ÜLESANNE JA MOTIVATSIOONIKIRI

Et juhendajad saaksid paremini aru, kuidas Sa mõtled ja arutled ning milline on Sinu kirjutamisstiil, palume turunduskommunikatsiooni tiimi kandideerijatel lahendada ühe loova ülesande. Valitsussuhete ning mainekujunduse tiimi kandideerijad ülesannet lahendama ei pea. Selle asemel ootavad mõlemad tiimid Sinult motivatsioonikirja.
Kirjuta "Tuhkatriinu" muinasjutu sündmustest kajastus, mis koosneb pealkirjast, juhtlõigust ning ühest sisulõigust. Mõtle Tuhkatriinu muinasjutu peale. Mis on selles loos uudisväärtuslikku? Kuidas ning mis vormis saaks seda kommunikeerida? Kas tasub välja saata pressiteade, kirjutada artikkel või leida loo kajastamiseks mõni muu väljund? Märgi ka ära, millisesse väljaandesse seda esimesena pakuksid.
Click or drag a file to this area to upload.
Selleks, et praktikakogemus META-s oleks meile mõlemale võimalikult väärtuslik, soovime Sind paremini tundma õppida. Kõige rohkem tahame mõista seda, kuidas Sa mõtled ning mis Sind ennast kõige rohkem huvitab. Selle jaoks ootame Sinult loomingulist motivatsioonikirja, mille keskne küsimus on „Miks ma tahan META-sse tulla?“ Inspiratsiooni saad ammutada näiteks järgnevatest teemadest: 1) Üks kommunikatsiooniprojekt/-kampaania, mis on mulle erakordselt meelde jäänud; 2) Minu ootused, lootused ja kartused #METAIQ praktikaprogrammi osas; 3) Kui ma oleksin lillevaas, siis ma oleksin sinist värvi, sest…
Click or drag a file to this area to upload.
Valitsussuhete tiimi kandideerijatelt ootame vabas vormis kirjutatud motivatsioonikirja, mis annaks meile hea ülevaate sellest, miks soovid praktikat sooritada just METAs, kuidas toetavad Sinu varasemad kogemused praktikat valitud tiimis ning mida sooviksid endas praktika jooksul arendada.

MIKS METAIQ?

META praktika raames on Sul ainukordne võimalus

 • lüüa kaasa meie konsultantide igapäevaelus, ent õppida samaaegselt ka meie turu liidritest klientidelt ning nende-poolsetelt oma ala tippudelt;
 • töötada reaalsete projektidega, mis annavad tavapärasest rohkem vabadust, aga eeldavad ka vastutust;
 • olla meie tiimi täieõiguslik liige – saada osa tiimimelust ja -elust ning META-sisestest erinevatest rikastavatest huumorikoolkondadest;
 • tutvuda lisaks oma kodutiimi kolleegidele ja klientidele ka teiste META tiimide tööga. Kõik meie konsultandid teevad igapäevaselt omavahel tihedat koostööd, seega võib Sul olla võimalus praktika ajal koos töötada inimestega kõigist kolmest tiimist!

Millest METAIQ koosneb?

 • Isiklik juhendaja. Sinu personaalne mentor META konsultantide seast, kes jagab kogemusi oma lõpmatust varasalvest, aitab Sul arengusihte seada ning toetab pideva tagasisidega Sind kogu praktika kestel.
 • Paindlikkus. Selleks, et praktika oleks sisukas ning piisavalt aega jääks nii sisseelamiseks kui süvitsi töötamiseks, on praktikandid alati oodatud meie kontorisse, kus on garanteeritud vahetu kontakt nii juhendaja kui kolleegidega. Samas on igaühel võimalus sõlmida juhendajaga paindlikud kokkulepped, töötamaks soovi korral ka osaliselt kodukontorist.
 • Tiimiüritused ja koolituspäevad. METAIQ programmi juurde kuuluvad suvised tiimiüritused ning praktika jooksul toimub igal kuul ka inspireeriv koolitus või külastus mõne meie kliendi juurde.
 • Praktikatasu. Praktika on METAs tasustatud!

MIDA PRAKTIKA MULLE KAASA ANNAB?

Praktikal töötatakse koostöös isikliku juhendajaga, kelle toetusel pannakse paika ka eesmärgid. Meie juures on praktikandil endal võimalus seada sihid ning otsustada, milliseid kommunikatsioonialaseid oskuseid arendada ning praktikas katsetada. Ülesanded võivad valdkonniti erineda – kindel on aga see, et need kipuvad olema mitmekülgsed!

Üldjoontes lubame, et praktika järel turunduskommunikatsiooni või mainejuhtimise tiimis

 • mõistad meediasuhtluse alustõdesid ja oled saanud oma teadmisi ajakirjanikega suheldes katsetada (muideks, META tiimis on mitu pikaaegse kogemusega endist ajakirjanikku!);
 • oled teinud arenguhüppe erinevate ajakirjanduslike tekstide kirjutamises;
 • oled teinud esmatutvust integreeritud kommunikatsioonistrateegiate ja -plaanide koostamisega ning analüüsinud kliendi vajadusi ning sõnumikeskkonda;
 • tunned projektijuhtimise alustõdesid ning oskad muretult erinevate projektide vahel žongleerida ning enda aega oskuslikult planeerida;
 • mõistad kommunikatsiooni rolli ühiskonnas, olles teadlik selle erinevatest võimalustest ja valdkondadest ning oskad nende vahel orienteeruda;
 • on Sul välja kujunenud kommunikatsioonimaailma inspireerivad eeskujud ning oled loonud rohkelt uusi kontakte.

Läbides praktika valitsussuhete tiimis

 • mõistad praktilise poliitikakujundamise protsessi ja seda, kuidas organisatsioonid ning inimesed saavad selles kaasa lüüa;
 • saad näha poliitika telgitaguseid ja anda oma panus aktuaalsete teemade arengutesse;
 • tunnetad paremini poliitilist reaalsust ning oskad eristada olulist ebaolulisest;
 • oskad näha seoseid poliitika, majanduse ja ühiskonna vahel.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.