fbpx
Lugemisaeg 3 min

Milleks kaubanduskeskusele podcast-saade? Trenditegijate esimesed sammud

2020. aasta suvel alustasime koostöös Kristiine ja Rocca al Mare keskuse ning stuudioga Kõrvauss podcast’i „Trenditegijad“ lindistamist. Eestis olid Kristiine ja Rocca al Mare esimesed kaubanduskeskused, kes endale sellise lisakanali lõid.

Podcast ei ole
lihtsalt keskuste
uus reklaampind,
vaid päris oma saade.

Saatejuhid vestlevad ägedate ja inspireerivate inimestega, kes kuulajate jaoks juba varasemast tuttavad võivad olla. „Trenditegijad“ tahavad pakkuda huvitavat sisu ja seekaudu noori inspireerida. Keskuste rentnike kaasamine aitab episoodide teemadele lisada eksperdivaadet ning rentnike jaoks on reklaam lihtsalt positiivne kõrvaltulem.

Ka Rocca al Mare ja Kristiine keskuste rentnikud väärtustavad podcast’i lisaväljundina väga. Pärast esimeste episoodide salvestamist saatsime need ka rentnikele kuulamiseks, et neil tekiks aimdus, mida podcast endast kujutab. Samuti andsime neile võimaluse pakkuda välja teemasid, millest mõnes episoodis kõneleda. Tõdesime, et mõlemas keskuses on omajagu rentnikke, kellel oleks palju põnevaid jututeemasid.

IDEE

Trenditegijate podcast’i idee sündis vajadusest jõuda noorte inimesteni, kes traditsioonilist meediat sisuliselt enam ei jälgi. Levinumatel sotsiaalmeediaplatvormidel – Instagramis, Facebookis, aga ka Snapchatis ja TikTokis – on konkurents üha kasvav.

Podcast annab võimaluse siduda kuulaja sisuga pikemaks ajaks, kui seda võimaldavad näiteks lühivideod või muu visuaalne graafika. Nagu juba mainitud, on see lisaks ka täiesti uudne väljund keskuste rentnikele, sest episoodidesse on kaasatud ka nende esindajad, kes saavad oma tegemistest rääkida. Parimad nopped vestlustest saatekülalisega on ilmunud ka meedias – seda nii Postimehe kui Delfi veebiportaalides.

ESIMENE SAMM

Turundajad teavad, et iga uue keskkonna ülesehitamine on suur töö, mistõttu on alati mõistlik endalt küsida, kas saadav tulu ületab kulu ja kas hiljem on uue formaadi haldamiseks ikka piisavalt inimressurssi?

Podcast’i tegemine on kahtlemata väljakutse, kuid vaev on seda väärt. Oleme andnud endale väga selgelt aru, et uue keskkonna ehitamine võtab aega. See on järjepidev töö ning populaarsus ja kuulajad ei tule üleöö. Ent algus on olnud paljulubav. Näeme iga uue episoodi pealt, et unikaalsete kuulajate arv kasvab – kaugemad kuulajad paiknevad näiteks Põhja- ja Lõuna-Ameerikas.

Juunikuus alustanud podcast’il on täna juba 10 episoodi. Külas on käinud lohesurfar ja treener Kristiin Oja, näitleja Kristjan Lüüs, jumestuskunstnik Gerda Miller, muusikud Sander Mölder, Eik Erik Sikk ja Maian Lomp, Joel Juht. Laulja Daniel Levi Viinalassiga on salvestatud isegi üks live-episood.

Foto: Marek Metslaid

Live-podcast’i tegime Rocca al Mare keskuse külastajate ees ja sidusime selle isadepäeva kampaaniaga Super-Paps. Kutsusime saatekülaliseks tuntud isafiguuri, kes oli ka kampaanianägu sotsiaalmeedias. Võtsime episoodi ka videona linti ning katsetasime sellega ühtlasi podcast’i toimimist video kujul,“ kirjeldab Citycon Eesti keskuste turundus- ja kommunikatsioonijuht Helina Leif. „Tuleb tunnistada, et see töötab üllatavalt hästi: praeguseks hetkeks on videot vaadatud juba rohkem kui Spotify’s vastavat episoodi on kuulatud. Ei saa salata: võib olla seisneb video edu saladus selles, et Daniel on niivõrd särav ja karismaatiline isiksus. Esimese katsetuse edukus on andnud julgust ka teiste kampaaniate korral live-podcast’i teha.“

VÄLJAKUTSED JA EELISED

Podcast’i tegemise üks suurimaid väljakutseid on ühise aja leidmise. Kuna saatejuhte on meil kolm, saatekülalisi kaks ja salvestamine toimub stuudios Kõrvauss, siis võtab ühise aja leidmine mõnikord aega isegi mitu nädalat. Lihtsustamiseks oleme nüüdseks läinud seda teed, et kõik kolm saatejuhti ei olegi alati kohal ning võimalusel paneme kaks saatekülalist korraga rääkima ja teeme veidi pikema episoodi.

Podcast’i eeliseks on, et see annab inimestele võimaluse tarbida infot samal ajal, kui nad teevad midagi muud – näiteks trenni, sõidavad autoga, jalutavad tänaval või koristavad. Seega tundus ainuõige võtta lisaks kõikidele visuaalsetele kanalitele kasutusele ka helimeedia.

Trenditegijate podcast’i on võimalik kuulata Spotifys, Apple Podcastist, Google Podcast’ist ja teistest populaarsematest meediumitest. Trenditegijate saatejuhid META Advisory konsultandid Jonatan Karjus ja Helin Naska ning Citycon Eesti keskuste turundus- ja kommunikatsioonijuht Helina Leif.

Podcast’i on võimalik kuulata näiteks SIIN.

Error fetching content.

META liitus ülemaailmse PR-võrgustikuga Convoy

Lugemisaeg 1 min

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.