fbpx

Kuidas tudengina oma esimene erialane töökoht saada?

Lugemisaeg 2 min
2013. aastal saatsin tudengina liialdamata üle 100 CV, et saada oma esimene erialane töökoht turunduses. Enamikest kohtadest ei tulnud ühtki vastust. Ja kui tuli, siis algas see enamjaolt nii: “Aitäh, et meile kandideerisite. Kahjuks otsime inimest, kellel on antud valdkonnas kogemus.” 

Olles täna värvanud oma tiimi ridamisi andekaid noori, on mul mõned kindlad soovitused, kuidas saada oma esimene töökoht. 

1. Näita, et oled valmis mugavustsoonist välja astuma

Noorte CV-d on sageli väga sarnased: samad ülikoolid, erialad ja koolitused. Selleks, et silma paista, on vaja eristuda. Erasmuse vahetussemester, BAFFi programm või magistrikraad välisülikoolist – need on kõik head eristumisvõimalused.

Miks ma tööandjana pean seda tugevuseks? Sest see näitab, et inimene julgeb minna välja oma mugavustsoonist, võtta riske ja tõenäoliselt kohaneb paremini uute olukordadega. Maailmas, kus kõik igapäevaselt muutub, on just kohanemisvõime üks olulisemaid isikuomadusi. 

Tõsi, mitte kõigi jaoks pole rahvusvahelisse ülikooli või vahestussemestrile minek rahaliselt jõukohane. Sellisel juhul on heaks alternatiiviks ka erinevad noorteorganisatsioonid ja praktikaprogrammid, näiteks Solaride

2. Kasuta persoonibrändi ehitamise võimalusi

Tänapäeval, kui kõigil on võimalus oma platvormidel sisu luua ja sellega silma paista, on tööotsijate jaoks see lausa hädavajalik. Kas Sul on oma LinkedIni kanal? Või meeldib Sulle sisu luua Instagramis või TikTokis? Need on kanalid, mis võimaldavad noorel näidata, kuidas ta jutustab lugu ja milline see visuaalselt välja näeb. See on jällegi võimalus hakata silma, eristuda, avaldada oma arvamust. 

3. Ära suhtu kandideerimisprotsessi suvaliselt

Grammatikavead kaaskirjas või CVs, ingliskeelne CV eestikeelsele töökohale, segaselt kirjutatud sissejuhatus – saatan peitub detailides. Kui ühele praktikakohale kandideerib 30–50 inimest, siis võivad saatuslikuks saada ka pisivead. Eriti näiteks kommunikatsiooniagentuuris, kus selge ja korrektne eneseväljendusviis on esmatähtis. 

4. Tee taustatööd

Mida on Su tööandja varasemalt teinud? Millised on tema silmapaistvamad tööd? Milline on kommunikatsioonivaldkond ja selle arengud? Mis on need kanalid, mida tuleb lugeda, et uudistega kursis olla? Tea, kuhu Sa kandideerid ja valmistu intervjuuks ette. 

5. Hobid teevad Sind huvitavaks

Töö on töö. Mida enamik inimesi lisaks väärilisele palgale, huvitavale ja mõjukale tööle otsib on ägedad kolleegid. Meile meeldib töötada inimestega, kelle on lai silmaring, kellel on huvitavad hobid ja kellega on põnev vestelda. Mis teeb Sind huvitavaks?

Loomulikult tahaksid kõik tööandjad eelnevat kogemust. Nii on praktikante oluliselt lihtsam igapäevatöösse integreerida. Aga sageli on inimesed, kellel puudub konkreetne erialane kogemus, pikas perspektiivis märksa paremad, sest neil on suur energia ja suur soov seda tööd südamega teha.

META IQ praktikaprogramm ootab kandidaate alates märtsikuust. Pakume tasustatud praktikat, sest hindame valitud noorte aega ja tööd kõrgelt. Parimatele praktikantidele on töökoht garanteeritud.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.